SULTANLARIN EN GÜZELİ “HANZADE SULTAN”

Osmanlı hanedanının en güzel sultanı olarak bilinen Hanzade Sultan, eşsiz lezzetlerimize ve tatlarımıza isim ararken ilham kaynağı oldu bize. Lezzetin tatlı serüveni diyerek çıktığımız bu yolda geleneksel lezzetlerimizi günümüze taşırken bunu yansıtacak bir isimle kendimizi ifade etmek istedik ve marka adımız olarak güzeller güzeli Hanzede Sultan’ı seçtik.

Annesi sultan, babası şehzade ve bütün dedeleri taht sahibiydi Hanzade’nin. Kendisi, son Osmanlı padişahı  Vahdeddin’in kızı Sabiha Sultan'la son Halife Abdülmecid Efendi'nin oğlu Şehzade Ömer Faruk Efendi'nin üç kızının ortancasıdır. Altı asırlık 
Osmanoğulları hanedanında Hanzade Sultan'la ablası Neslişah ve kız kardeşi Necla Sultanlar dışında hanedana hem anne hem baba tarafından mensup olan başka sultan yoktur.

Büyük bir itina ve hassasiyetle ürettiğimiz ürünlerimize öyküsü olmayan, sıradan bir isim veremezdik.  Kendine has özellikleriyle iddialı bir geleceği hedefleyen bizler uzun arayışlarımızın sonucunda hikâyemizi ve kendimizi Hanzade Sultan’la özdeşleştirdik.
 

Hanzade Sultan Baklava” marka adıyla artık bir yola çıktık…
Biraz iddialı olabiliriz ama kendimize çok güveniyoruz. Hem yatırımcımızı hem de müşterilerimizi mutlu edecek bir sistemi temel değerlerimiz olan “önce sağlık” ve “kalite” üzerine kurduk.
Gıda sektörünün büyümesi ile ortaya çıkan güven probleminin aksine, yer aldığımız tüm lokasyonlarda müşterilerimizin ve yatırımcımızın güvenini kazandık.

İşte bu nedenle artık tüm Türkiye’ye ardından da tüm dünyaya ulaşmanın vaktinin geldiğini düşündük. Yüzde yüz yerli sermaye ile Türkiye’nin yeni nesil tatlı zinciri olmayı hedefliyoruz. 
En başından verdiğimiz sözü tutarak insan sağlığını olumsuz etkileyecek hiçbir katkı maddesi kullanmadan, kaliteden ödün vermeden işimizi aşk ile yaparak sizler için sizlerle yol alacağız.